Odnawialne źródła energii

Czym są odnawialne źródła energii? Dlaczego warto wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych? Dlaczego odnawialne źródła energii są dobre i tanie, i to nie tylko dlatego, że są tanie i dobre? I jak na tym skorzystać?
Odnawialne źródła energii, to w największym skrócie tania energia przyjazna człowiekowi i środowisku. Między innymi to energia słoneczna, energia wiatru, ziemi (czyli geotermiczna) i biomasy.
Odnawialne źródła energii mogą być przetwarzane na co tylko zapragniemy. Można tworzyć z nich energię, dzięki której ogrzejecie mieszkania, a także pomieszczenia produkcyjne, obiekty sportowe, szkoły czy ośrodki kultury.
Energia słoneczna pozwala na ogrzewanie wody w gospodarstwach domowych i basenach, a także suszenia ziarna zbóż, tytoniu, nasion, owoców, ziół i grzybów. Dzięki energii słonecznej działają nasze kalkulatory, zegarki, zabawki, radia i przenośne telewizory. Energia słoneczna pozwala na działanie telefonów awaryjnych na autostradach, latarni morskich i stacji telekomunikacyjnych. Energię wiatru można wykorzystać do oświetlenia pomieszczeń, pompowania, nawadniania pól, rekultywacji i natleniania zbiorników wodnych.
A to nie wszystko co mogą nam dać odnawialne źródła energii!
Dzięki nim, możemy pozwolić sobie na wprowadzenie niewyczerpalnych i tanich źródeł energii, zamiast coraz droższych paliw kopalnych. Odnawialne źródła energii to tworzenie
konkurencji między producentami energii  – dzięki temu ceny energii będą spadać w dół. A jeśli oszczędności nie są motywem, który was przekonuje, to dzięki rozwojowi odnawialnych źródeł energii zostają tworzone nowe stanowiska pracy, redukujące bezrobocie.
My jesteśmy ZA! Czekamy na Twoją decyzję!

You may also like